Nejnáročnější rallye na světě Dakar. Už dávno se nejezdí v písečných dunách v Africe. Přes Jižní Ameriku si našla cestu do Saudské Arábie. Hitorie rallye je propojena i se světem hodinek. Časomír, které jsou s nejznámějším motoristickým závodem spojené, je hned několik.

Partnerem aktuálního 43. ročníku, který se jede v Saudské Arábii od 3. do 15. ledna, je švýcarská hodinářská značka Rebellion. „Dakar je vrcholné dobrodružství, které posouvá člověka a stroj na jejich fyzické a mechanické hranice. Jsme velmi rádi, že můžeme být přidruženi k dalším třem ročníkům této legendární události,“ řekl v lednu 2020 Alexandre Pesci, prezident Rebellion, který sám bude v letošním ročníku startovat za tým Rebellion Racing.

Predator Chronograph Dakar a Twenty-One Three Hands Dakar
Predator Chronograph Dakar a Twenty-One Three Hands Dakar

Mladá švýcarská značka má v nabídce dvoje hodinky. Prvním je dvaceti kusy limitovaný model Predator Chronograph Dakar (ref. DK20AX29 za 27 500 eur) s titanovým pouzdrem o průměru 48 mm. Chronograf má vodotěsnost 100 m a nabízí až 48hodinovou rezervu chodu. Druhým dakarským příspěvkem Rebellionu jsou hodinky Twenty-One Three Hands Dakar (ref. DK19AX15 za 3750 eur).

Edox Limited Dakar Editon 2012
Edox Limited Dakar Editon 2012

Před Rebellionem byl několikaletým partnerem dakarské rallye Edox. Poprvé se švýcarská značka založená v roce 1884 stala oficiální časomírou Dakaru v roce 2012. Náročná soutěž se konala v Jižní Americe. Edox tehdy vydal quartzové hodinky Limited Edition Dakar s ocelovým pouzdrem o průměru 42 mm. Karbonový číselník zdobila trasa závodu v bílem provedení a vlajky zemí, přes které se závod jel – Chille, Argentina a Peru. Hodinky bylo možné pořídit za 1225 eur.

Dakarské „neoficiální“ edice měla ve své nabídce také holandská značka TW STEEL, kterou v roce 2005 založili otec a syn Jordy & Ton Cobelensovi.

Pokračování 3.1.

Andrej Poliak