Historii prestižního tenisového turnaje Porsche Tennis Grand Prix přepsala světová jednička Ashleigh Barty, ambasadorka značky RADO. Ve Stuttgartu zvítězila ve dvouhře i ve čtyřhře.

Američanka Jennifer Brady a Australanka Ashleigh Barty po svém triumfu na turnaji Porsche Tennis Grand Prix 2021
Američanka Jennifer Brady a Australanka Ashleigh Barty po svém triumfu na turnaji Porsche Tennis Grand Prix 2021

Barty se stala první Australankou, která ve Stuttgartu triumfovala. Ve finále si poradila s Běloruskou Arynou Sabalenkou 3:6, 6:3 a 6:3. Po triumfu ve dvouhře se ale na kurt vrátila po bok Američanky Jennifer Brady. Australsko-americký pár po setech 6:4, 5:7 a 10:5 nakonec porazil Američanky Desirea Krawczyk a Bethanie Mattek-Sands.

Barty je první úřadující světovou jedničkou od roku 2007, která ve Stuttgartu triumfovala. Naposledy se to podařilo Belgičance Justine Henin. Barty si na turnaji Porsche Tennis Grand Prix připsala své druhé turnajové vítězství na antuce. Poprvé na tomto povrchu uspěla v roce 2019 na French Open.

ČTĚTE: Hodinářské značky čeká souboj na Porsche Tennis Grand Prix

Obhájkyně trofeje česká tenistka Petra Kvitová, ambasadorka Tag Heuer, byla turnajovou sedmičkou. Ve čtvrtfinále nestačila na Ukrajinku Elinu Svitolinu. Po dvou hodinářch a 37 minutách česká lvice prohrála 7:6, 5:7 a 2:6. Ve čtvrtfinále skončila také Karolína Plíšková. Ta nestačila na pozdější vítězku Ashleigh Barty. Česká jednička prohrála 6:2, 1:6 a 5:7.

Andrej Poliak