Časomíry TAG Heuer Carrera spatřily světlo světa poprvé před 60 lety. Manufaktura u příležitosti tohoto výročí uvádí krátký akční film s Ryanem Goslingem a Vanessou Bayer v hlavních rolích.

Ryan Gosling a producent David Leitch ve snímku Hon na Carreru

Producentem filmu je David Leitch (John Wick, Deadpool 2, Bullet Train) a režisérem Nash Edgerton (Mr. Inbetween). Pětiminutový snímek The Case for Carrera (Hon na Carreru) se natáčel v Austrálii v průběhu natáčení celovečerního filmu The Fall Guy, který Leitch produkuje a Gosling v něm hraje.

Vanessa Bayer chce ve snímku Hon na Carreru od Goslinga vrátit hodinky TAG Heuer Carrera…
… K čemuž se Gosling nemá a prchá ve svém Porsche.
Bayer se nevzdává a Goslinga stíhá všemi prostředky.
Dojde i na scénu jako vystřiženou z westernu.

Ve filmu se Hon na Carreru Gosling a Bayer utkají v různých filmových kulisách. Při honičce se na plátně představí všechny možné dopravní prostředky od ikonických sportovních vozů přes těžké nákladní vozy až po elektrické buginy. Leitch v jedné ze scén vědomě přitakává tomu, že je to film ve filmu, a sám hraje na plátně režiséra.

Jak lépe tedy oslavit 60. výročí TAG Heuer Carrera než světově první akční extravagancí, kterou by málokdo považoval za možnou? Film dokonce přichází s vlastními hollywoodskými plakáty a nadčasovými hláškami. „Jak moc chce ty hodinky?“ zní jeden z nich. Odpověď: „Strašně moc!“.

Ve snímku je řada odkazů na závodní historii. Například v úvodu filmu je stará paní, která má bílé sluneční brýle, které při závodech používala motoristická legenda Jacqueline Evans de López. Herečka byla první ženou za volantem v legendárním závodě Panameric Carrera, po kterém jsou časomíry TAG Heuer pojmenovány.

Andrej Poliak