Legendární ultra-komplikované hodinky, reference 5316, manufaktury Patek Philippe získaly zcela nové vzezření pracující s platinou a modrým metalickým safírovým sklíčkem namísto číselníku.

Z předního pohledu je tak odhalený pohled na disky věčného kalendáře pohybující se přesně o půlnoci skokem. Trojici apertur pro jméno dne, měsíce a pořadí roku dotváří nejpodstatnější kalendářní údaj, a to centrální retrográdní ručka indikující aktuální datum. Komplexnost hodinek, kterou podtrhuje jejich absolutní symetrické uspořádání, je podtržena zobrazením měsíčních fází.

Tím samozřejmě výčet toho, co nádherně dekorovaný manufakturně vyráběný strojek R TO 27 PS QR nabízí, nekončí. Při pohledu skrze transparentní dýnko se nabízí pohled na v minutě se otáčející tourbillon, stejně jako na fantastickou souhru ocelových kladívek a gongů.

Ty se rozezní v okamžiku posunutí postranní páky (šoupátka) v levé bočnici platinového 40,2mm pouzdra. To disponuje nejenom trojicí korekčních tlačítek pro správné nastavení kalendářních údajů, ale také vsazeným diamantem na šesté hodině stvrzujícím, že se jedná právě o hodinky z tak prestižního materiálu, jakým je platina.

Stvrzení exkluzivity samozřejmě nechybí ani na strojku, kde je Patek Philippe pečeť stvrzující nejenom původ, ale také extrémně vysokou úroveň finišování a celkového zpracování tohoto sběratelského artefaktu náročných.

Patek Philippe Grand Complikactions: 5316
Ref.: 5316/50P | manuální nátah | tourbillon, minutová repetice, věčný kalendář, retrográdní indikace data, měsíční fáze | platina 950 / ø 40,2 mm | nejsou vodotěsné | kožený řemínek z teletinky s tkaným povrchem | 24 539 000 Kč

 

 

 

 

Watch It! #49, JL