Mladá česká manufaktura Bohematic z Nového Města nad Metují představí svůj třetí model ve světové premiéře na pražské výstavě Salon Exceptional Watches (SEW), kterou bude ve dnech 22. a 23. října hostit palác Žofín.

Nový pražský showroom značky Bohematic v Maiselově ulici bude otevřen v rámci Designbloku. Trvale otevřen bude od listopadu.

Tým Bohematic má posledních pár týdnu hodně napilno. Značka se účastní světové výstavy EXPO 2020 v saudskoarabské Dubaji. Vedle toho se v tomto týdnu až do neděle 10. října prezentuje na Designbloku v Praze, kde představila svůj nový showroom v Maiselově ulici 24. Dosud měla značka svůj butik v Novém Městě nad Metují. Hodinky Bohematic prodávají rovněž Koscom Watches v Praze Na Poříčí 30, Helvetia na Horním náměstí 1 v Olomouci a hodinářství Schediwy& Syn v Rychnově nad Kněžnou.

Interiér nového pražského showroomu značky Bohematic v Maiselově ulici

„Prostoru showroomu Bohematic, který je kompletní expozicí v rámci Designbloku, dominuje velká designová TV, na které se bude promítat video z výroby hodinek Bohematic a 3D video o novém modelu hodinek AERODYNAMIC v CGI od Punctum Images. V prostoru showroomu bude vystavena kompletní kolekce hodinek Bohematic a doplňkových předmětů. Každý den vždy v 11 a 14 hodin bude v showroomu probíhat komentovaná prezentace videa z výroby a prezentace 3D a použité CGI technologie pro nový model hodinek Aerodynamic,“ uvedla značka v tiskové zprávě.

Čtěte: Bohematic Graphic Sutnar: oslava českého designu

Nicméně vrcholem bude chystaná světová premiéra modelu Aerodynamic. Bohematic má ve svém portfoliu zatím dva modely Graphic Sutnar a Minor. Zatímco pvně zmíněný model ctí odkaz grafika Ladislava Sutnara, tak ten druhý a také chystaný model odkazují na legendy na čtyřech kolech.

Čtěte: Bohematic představuje hodinky Minor

Doposud hodináři Bohematic z podoby Aerodynamic poodhalili: „Pouzdro s elegantně tvarovanými nožkami, zapuštěnou korunkou a řemenem dává možnost vyniknout netradičnímu číselníku. Ten zdobí žebrování typické pro karoserie prvních aerodynamických vozů Wikov 35 Kapka nebo Zbrojovka Z 4. Pomyslný ukazatel paliva neboli rezerva chodu mechanického strojku s manuálním nátahem a mimostředná vteřinová ručka jsou dalšími prvky číselníku, jehož estetiku doplňuje kapkovitý tvar ruček. K hodinkám neodmyslitelně patří ručně vyráběný kožený pásek s jemným prošitím.“

Andrej Poliak