Představitelé Metropolitního muzea umění (MET) v New Yorku a švýcarského výrobce hodinek Vacheron Constantin na sklonku září oznámili nové partnerství, které podtrhuje jejich společnou úctu k umění a kultuře.

Partnerství podpoří různé vzdělávací iniciativy, speciální akce a spolupráci na míru, která klade důraz na mentoring, řemeslnou zručnost a kulturní odkaz. “ Těšíme se na spolupráci na řadě jedinečných projektů, které vycházejí z našeho společného závazku ke vzdělávání a umění,“ uvedl Max Hollein, šéf MET.

„Naše vazby se Spojenými státy a New Yorkem sahají více než dvě století do minulosti a mnoho z našich nejlepších výrobků bylo vyrobeno pro americké sběratele a klienty, například ikonický model American 1921,“ dodal Louis Ferla, CEO Vacheron Constantin.

Pro Vacheron Constantin, která je součástí Richemont International SA, to není první podobná spolupráce. Ke konci června značka prodloužila spolupráci s francouzským Louvrem. Součástí partnerství je i příslib časomír inspirovaných uměleckými díly z MET.

Vacheron Constantin American 1921

Metropolitní muzeum umění bylo založeno v roce 1870 skupinou amerických občanů – podnikatelů a finančníků, ale i předních umělců a myslitelů té doby – kteří chtěli vytvořit muzeum, jež by Američanům přiblížilo umění a umělecké vzdělávání.

Dnes jsou v MET vystaveny desítky tisíc předmětů pokrývajících 5000 let umění z celého světa, které si může každý prohlédnout a vychutnat. Muzeum sídlí na dvou ikonických místech v New Yorku – The Met Fifth Avenue a The Met Cloisters.

Andrej Poliak