Manufaktura Vacheron Constantin obnovila partnerství s  muzeem Louvre. Vzájemná spolupráce byla zahájena v roce 2019. Informoval o tom web švýcarské federace hodinářského průmyslu.

V prosinci 2020 se Vacheron Constantin zúčastnila aukce na podporu rozsáhlého projektu vzdělávacích workshopů v Louvru, přičemž 100 % výtěžku bylo věnováno Le Studio, místu objevování a sdílení, které je otevřeno všem a pomáhá lidem seznámit se s muzeem, jeho sbírkami a řemesly, včetně seznámení s technikami výtvarného umění.

V tomto duchu nabídla Vacheron Constantin jedinečný zážitek, který vedl k vytvoření hodinek na míru Les Cabinotiers, jejichž ciferník měl být personalizován miniaturní nebo grisaille smaltovanou reprodukcí uměleckého díla uloženého v Louvru a vybraného kupujícím.

Úspěšný dražitel měl pod vedením odborníků muzea také privilegium soukromé prohlídky muzea a Cabinet des Dessins, místa přístupného veřejnosti pouze na základě rezervace, aby mohl určit dílo, které má být reprodukováno. Právě zde je uložen nakonec vybraný originál kresby La lutte pour l’étendard de la Bataille d’Anghiari od Pierra Paula Rubense.

Nyní společnost Vacheron Constantin nabízí svým zákazníkům možnost nahlédnout do zákulisí muzea a jeho dílen, jak si to užil kupující hodinek Les Cabinotiers. Tato nová nabídka „Mistrovské dílo na vašem zápěstí“ zahrnuje vytvoření zakázkové edice hodinek s ciferníkem se smaltovanou reprodukcí uměleckého díla uloženého v Louvru.

Většina těchto děl není vystavena. Reprodukce bude potvrzena dokladem o pravosti. Zážitek bude doprovázen soukromou prohlídkou Louvru ve společnosti jeho odborníků a manufaktury Vacheron Constantin.