Hodinářský dům Tudor se nedávno přestěhoval do zbrusu nové budovy v Le Locle, která je laděna do jasně červených barev. Po téměř sto letech existence má Tudor konečně vlastní manufakturu. Kromě toho je nyní řada modelů Black Bay certifikována jako Master Chronometer. Informoval o tom server švýcarského hodinářského průmyslu.

Tudor byl založen v roce 1926 na popud Hanse Wilsdorfa, tvůrce značky Rolex, s cílem vyrábět kvalitní hodinky za dostupné ceny. Postupem času si hodinářská firma vybudovala dobré jméno, zejména tím, že se stala dodavatelem francouzského námořnictva, kterému dodávala své potápěčské hodinky, včetně modelu Submariner reference 7924, vodotěsného do 200 metrů.

Až do roku 2021 Tudor vždy sídlil v Ženevě, v budově patřící sesterské společnosti Rolex. S cílem geograficky přiblížit montáž svých hodinek dceřiným společnostem a dodavatelům v regionu Jura se značka rozhodla přestěhovat do Le Locle. Oslavuje tak svou nezávislost, neboť je to poprvé, co Tudor sídlí ve vlastním.

Nová budova, která nese barvy značky, se rozkládá na ploše 5 500 m2 a má čtyři patra. Sousedí s entitou Kenissi, kde se od roku 2016 vyrábějí strojky Tudor.