Čínská akrobatická lyžařka Eileen Guová získala ocenění Laureus World Action Sportperson of The Year (Světová akční sportovní osobnost). Ambasadorka IWC Schaffhausen proměnila ve vítězství hned první nominaci.

Ceny Laureus World Sports Awards od roku 2000 uděluje organizace Laureus Sport for Good Foundation, jejímž je manufaktura IWC partnerem od roku 2005.

Čínská akrobatická lyžařka Eileen Guová získala ocenění Laureus World Action Sportperson of The Year (Světová akční sportovní osobnost)

Lyžařka Eileen Guová na olympiádě v Pekingu v roce 2022 získala dvě zlaté medaile a ve věku 18 let se stala nejmladší olympijskou vítězkou v akrobatickém lyžování. Ke zlatu z U-rampy a big airu přidala ještě stříbro ze slopestylu.

Sportovcem roku se podruhé v historii stal argentinský fotbalista Lionel Messi. První vítězství získal v roce 2020. Tehdy ocenění sdílel společně s pilotem Formule 1 Britem Lewisem Hamiltonem. Loni Messi v dresu Argentiny získal titul Mistrů světa.

Sportovkyní roku se stala jamajská běžkyně Shelly-Ann Fraser-Pryceová. Byla to pro ni již šestá nominace. V roce 2022 získala na 100metrové trati pátý titul mistryně světa a v 35 letech se tak stala nejstarší atletkou, která toho docílila.

Týmem roku se stali fotbalisté Argentiny za zisk titulu Mistrů světa. O největší sportovní průlom se postaral Španěl Carlos Alcaraz. Tenista vyhrál US Open a ve věku 19 let 4 měsíců a 6 dní se stal nejmladší světovou jedničkou.

Návrat roku zaznamenal Dán Christian Eriksen, který kvůli potížím se srdcem přerušil kariéru v červnu 2021. V lednu se na trávníky v dresu anglického Brentfordu vrátil. O půl roku později dánský záložník podepsal tříletý kontrakt s týmem Manchester United FC.

Handikepovanou sportovkyní roku se stala Švýcarka Catherine Debrunnerová. Vozíčkářka se specializovala na tratě od 400 do 1500 metrů. Loni ale poprvé vyzkoušela maraton. Při svém debutu v září získala zlato v berlínském maratonu a o sedm dní později vyhrála londýnský maraton, a to v novém traťovém rekordu. Po návratu na dráhu vytvořila čtyři světové rekordy na závodě Nottwil Para ve Švýcarsku.

Andrej Poliak