Luxusní značka Bulgari loni za své hodinky Aluminium získala ocenění Red Dot Design Best of the Best. Na konci loňského roku hodinářský dům ve spolupráci s legendární závodním simulátorem Gran Turismo vydal dvě limitky z této řady.

Bulgari Aluminium x Gran Turismo Special Edition jsou k dispozici ve dvou různých limitovaných provedeních, a to se žlutým číselníkem s černými subčíselníky v počtu 500 kusů a s antracitovým ciferníkem se žlutými indexy v počtu 1200 kusů – v obou případech se jedná o automatický kalibr B381 s chronografem.

Strojek je usazen do pouzdra z titanu o průměru 41 milimetrů. Hodinky z řady Aluminium tradičně doplňuje pryžová luneta s nápisy Bulgari Bulgari.

ČTĚTE: Bulgari Octo Finissimo kombinuje zlato a karbon

Kromě limitované edice hodinek značky společně představily také koncepční vůz Bulgari Aluminium Vision GT. Tento hyperautomobil je určený výhradně pro závody ve hře Gran Turismo. Bulgari je tak první neautomobilovou značkou ve světě digitálních závodů.

„Načasování bylo perfektní, protože na letošní rok připadá 10. výročí Vision Gran Turismo. Není lepší způsob, jak to oslavit, než s tak úžasným produktem, jako jsou hodinky Bulgari Aluminium x Gran Turismo Special Edition,“ řekl Kazunori Yamauchi, tvůrce série Gran Turismo.

Andrej Poliak