ELTON hodinářská pořádá druhý ročník benefičního hokejového utkání pro Motýlí křídla. Výtěžek ze vstupného bude věnován na konto pacientské organizace Debra.

Hokejové utkání se uskuteční 23. října od 18:00 v hale TJ Spartak v Novém Městě nad Metují. Akce se mimo jiných zúčastní biatlonista Michal Krčmář, kuchař a porotce soutěže Masterchef Přemek Forejt, bývalá světová tenisová osmička Karel Nováček a další.

Benefiční utkání bude komentovat a jako rozhodčí hlídat komentátor a šéfredaktor redakce sportu České televize. Vstupenky jsou v prodeji v Městském informačním centru Nové Město nad Metují na Husově náměstí a na místě hodinu před zahájením akce.

Na portálu Dobrobod běží aukce unikátního pera, jehož materiál je velmi vzácný. Takto získané prostředky mají stejný cíl jako hokejový zápas. Skvost ukrývající tajemství a noblesu do aukce věnoval gólman hokejového týmu ELTON Filip Štěpnička z WOOD FACTORY.

Organizace Debra usnadňuje život lidem s tzv. nemocí motýlích křídel. Pod tímto označením se skrývá závažné vzácné vrozené onemocnění s názvem Epidermolysis bullosa congenita (EB). Kůže i sliznice pacientů jsou velice jemné, citlivé a lehce zranitelné.  V České republice s ním žije asi 300 pacientů.

ELTON hodinářská patřící do holdingu Czechoslovak Group vyrábí tradiční české náramkové hodinky PRIM.

Andrej Poliak

Publikováno 6. října 2023. Aktualizováno 16. října 2023.