Na počátku prosince byly ve Frankfurtu nad Mohanem vyhlášeny prestižní ceny German Design Awards. Mezi 65 oceněnými je jedenáct hodinek v kategorii Vynikající produktový design.

V rámci German Design Awards 2024 bylo uděleno celkem 65 „zlatých“ ocenění v disciplínách „Vynikající produktový design“, „Vynikající komunikační design“ a „Vynikající architektura“. Všichni vítězové budou oceněni na přehlídce cen 26. ledna 2024 ve Frankfurtu nad Mohanem.

Dvě ocenění získala značka Les Ateliers Louis Moinet S.A., za kterou stojí nikdo menší než Jean-Marie Schaller. Oceněny byly hodinky Time to Race a Astronef. Time to Race získaly stříbrné ocenění. Ateliér se specializuje na limitované série či unikátní počiny. To je případ Time to Race. Nejedná se o limitovanou sérii, ale spíše o rodinu jedinečných kusů. Sběratelé si totiž svůj model mohou personalizovat výběrem speciální kódované barvy a jedinečného čísla, které se objeví na ciferníku na šesté hodině.

Naproti tomu Astronef s dvojicí satelitních tourbillonů rotujících kolem číselníku je limitovanou sérii osmi kusů ve zlatě a osmi kusů v titanu. Tyto pozoruhodné hodinky získaly zvláštní uznání poroty. Dvě ocenění si za časomíry Urban Explorer Automatic GMT a D10 Chrono Solar odnesla značka DETOMASO.

Z ceny se dále radovali hodináři značek Porsche Lifestyle GmbH & Co. KG, Aristo Vollmer GmbH, POINTtec GmbH, Lilienthal Lifestyle GmbH, Sinn Spezialuhren GmbH, Sternglas GmbH a HVILINA. Všechny oceněné časomíry si můžete prohlédnou v následující fotogalerii.

Jedním z hlavních úkolů Německé rady pro design je od jejího založení v roce 1953 sledovat, analyzovat a hodnotit mezinárodní designovou scénu. S Německou cenou za design založila Německá rada pro design jedno z nejuznávanějších ocenění za design na světě. Každoroční vítězové German Design Award jsou nejen příkladem ekonomické a kulturní hodnoty vynikajícího designu, ale také poskytují orientaci a reprezentují aktuální témata a trendy v designu.

Andrej Poliak