Nová tvář výstavy Inhorgenta přilákala více vystavovatelů i návštěvníků. Ve dnech 16. až 19. února si na mnichovské výstaviště našlo cestu mimo jiných také více lidí z České republiky.

„Přední evropská průmyslová platforma pro šperky, hodinky a drahé kameny se nesla v novém duchu a atmosféře, což jí zajišťuje úspěšnou budoucnost,“ je přesvědčen Stefan Rummel, generální ředitel společnosti Messe München.

ČTĚTE: Inhorgenta Award 2024 pro Porsche Design a Lang & Heyne

Výstavy se zúčastnilo 870 vystavovatelů z 37 zemí. To je oproti loňskému roku nárůst o 9 procent. Podobně jako loni tak i letos byla polovina vystavovatelů ze zahraničí, takže INHORGENTA MUNICH 2024 byla mezinárodnější než kdykoli předtím.

Navíc s 25 000 návštěvníky z 90 zemí přijelo o dobrých pět procent více hostů než v předchozím roce. Mezi země s nejvýraznějším nárůstem počtu návštěvníků patřily Česká republika, Švýcarsko, Čína, Francie, Nizozemsko a Norsko. Informovali o tom pořadatelé na svých webových stránkách.

ČTĚTE: Inhorgenta padesátiny oslaví s novou tváří

„Tento velký nárůst vystavovatelů i návštěvníků je skvělým potvrzením naší nové koncepce a já se již těším na realizaci plánů internacionalizace pro rok 2025,“ řekla ředitelka výstavy Stefanie Mändlein. Příští ročník se bude konat ve dnech 21. až 24. února. Vůbec poprvé bude mít výstava partnerskou zemi. Pro rok 2025 jí bude Indie.

Andrej Poliak