Loni v dubnu švýcarské designérské studio Kross Studio vydalo sběratelskou edici věnovanou seriálu House of Dragon a slíbilo pokračování. To přichází nyní v podobě pětice nových draků.

Ve „sluji“ Kross Studio loni přistála první čtveřice Drogon, Rhaegal, Balerion a Viserion. Každému z draků byly věnovány jedny hodinky. Pátý kousek odkazoval na Viseriona po jeho smrti.

Aktuálně se dračí rodina, která vzešla ze spolupráce Kross Studio a Warner Bros, rozrostla o unikátní kousky věnované drakům Vhagar, Syrax, Meleys, Vermax a Caraxes. Vášnivý sběratel za ně musí zaplatit 108 000 švýcarských franků, což je v přepočtu přibližně 2,87 milionu korun, nebo 128 000 franků (cca 3,41 mil. Kč).

V době psaní článku byly hodinky již prodány. Zbýval jen Syrax za 128 000 CHF.

Co se techniky týká, tak tam se nic nemění. Je stejná jako u první kolekce. V titanovém pouzdru o průměru 45 milimetrů pracuje kalibr KS 7’005 s centrálním létajícím tourbillonem a manuálním nátahem. Časomíry mají pětidenní rezervu nátahu.

Vhagar byla dračice z rodu Targaryenů. Během Aegonova dobývání na ní jezdila královna Visenya Targaryen spolu s Balerionem Aegona Dobyvatele a Meraxem jejich sestry Rhaenys. Dalšími známými jezdci na Vhagar jsou princ Baelon Targaryen, lady Laena Velaryon a princ Aemond Targaryen. Vhagar byl pojmenován po jednom z bohů Staré Valyrie.

Syrax byla dračice. Jezdila na ní pouze Rhaenyra Targaryen. Její jméno pocházelo od valyrijské bohyně.

Meleys, zvaná Červená královna, byla dračicí, na které jezdila princezna Alyssa Targaryen a později princezna Rhaenys Targaryen.

Vermax byl drak, na kterém jezdil princ Jacaerys Velaryon.

Caraxes, zvaný Krvavý Wyrm, byl drak, na kterém nejprve jezdil princ Aemon Targaryen a později princ Daemon Targaryen. Zdroj: A Wiki of Ice and Fire.

Andrej Poliak