Pořadatelé Only Watch odhalili všech 62 položek nadcházejícího 10. ročníku bienální charitativní aukce jedinečných hodinek, která se bude konat 5. listopadu 2023 v Ženevě pod „kladívkem“ aukční síně Christie’s.

Jednotlivé hodinky jsme vám představili. Níže můžete kliknout na odkazy a zobrazí se popis časomír. Představili jsme vám 61 unikátních počinů. Jediný zbývá – od Patek Philippe..

Článek byl publikován 18. července. Aktualizován o odkazy na jednotlivé značky 24. září.

Ze 62 zveřejněných je však jedna položka zahalena tajemstvím. S číslem 44 je vyhrazena pro Patek Phillipe. Ženevská manufaktura pro jubilejní ročník chystá speciální časomíry, které budou vyrobeny na počest Phillippe Sterna. Čestný prezident manufaktury letos v listopadu oslaví 85. narozeniny.

Při této příležitosti hodináři Patek Phillipe vyrobí 30kusou limitovanou edici jedinečných hodinek. První časomíry z této série budou speciálně upraveny pro aukci Only Watch. „Je to způsob, jak mu poděkovat za všechno, co mě naučil, a za jeho neskonalou vášeň pro dokonalost, kterou nasadil ve prospěch Patek Philippe,“ uvedl Phillipeho syn Thierry.

Na snímku je Luc Pettavino, který aukci Only Watch v roce 2005 založil

Aukce Only Watch se od roku 2005, kdy jí založil Luc Pettavino, koná jednou za dva roky pod záštitou Jeho Jasnosti monackého knížete Alberta II. Veškerý výtěžek z aukce půjde na konto monacké organizace Association Monégasque contre les Myopathies, která se věnuje výzkumu Duchennovy svalové dystrofie (DMD) a genetických onemocnění.

V roce 2021 bylo 53 jedinečných časomír vydraženo za 29 740 000 švýcarských franků. Celkovou částku však v posledních minutách jeden ze zúčastněných dražitelů zaokrouhlil částkou 260 000 franků na rovných 30 milionů švýcarských franků, což je v přepočtu přibližně 740 milionů korun.

Níže najdete seznam hodinářských značek, které se projektu Only Watch 2023 účastní, a jména těch, kteří spolupracovali na vytvoření některých z těchto jedinečných hodinek:

ANDERSEN GENÈVEANGELUS x CHÂTEAU ANGELUSARMIN STROMARTYAATELIER DE CHRONOMÉTRIEAUDEMARS PIGUETBALTICBARBIER-MUELLERBELL & ROSSBIVERBLANCPAINBOUCHERONBOVET 1822BREGUETBULGARICARL F. BUCHERERCHANELCHOPARDCZAPEK GENÈVEDE BETHUNEF.P.JOURNEFERDINAND BERTHOUDFREDERIQUE CONSTANT x CHRISTIAAN VAN DER KLAAUWFURLAN MARRI – GÉRALD GENTAGIRARD-PERREGAUXGRÖNEFELDH. MOSER x MB&FHERMÈSHUBLOTJACOB & CO x CONCEPTO WATCH FACTORYJAQUET DROZKONSTANTIN CHAYKINKRAYONL. LEROYLAURENT FERRIERLEDERERLOUIS MOINETLOUIS VUITTONLUDOVIC BALLOUARD x BRITTANY NICOLE COXMAURICE LACROIXMONTBLANCMORITZ GROSSMANNPATEK PHILIPPEPERRELETPETERMANN BÉDAT x AUFFRET PARISPIAGETRESERVOIR x TELOS WATCHRESSENCEREXHEP REXHEPIRICHARD MILLESINGER REIMAGINED x GENUSSPEAKE MARINSYLVAIN PINAUDTAG HEUERTIFFANY & CO.TRILOBETUDORULYSSE NARDINURWERKVOUTILAINENZENITH.

Andrej Poliak