Pořadatelé aukce Only Watch zveřejnili 62 položek jubilejního 10. ročníku charitativní aukce. Položkou číslo 33 jsou časomíry nezávislého hodináře Konstantina Čajkina.

ČTĚTE: Kolekce Only Watch čítá 62 položek, Patek Phillipe tajemstvím

Z obrázku se může zdát, že Čajkin pro Only Watch přichystal hned dvoje hodinky. Omyl. Jsou to jedny a ty samé. Je možné je nosit z obou stran, podle toho, které komplikace nositele kdy zaujmou.

Čajkin se aukce neúčastní poprvé. V roce 2019 připravil časomíry Joker Selfie Only Watch-2019 Piece Unique a o dva roky později pak kousek Martian Tourbillon Only Watch 2021 Piece Unique. Hodinky Stargazer Only Watch 2023 Pièce Unique jsou nejsložitějšími hodinkami, které kdy Konstantin Chaykin navrhl.

ČTĚTE: Nové časomíry od Čajkina s utajovanou komplikací

Budou také nejsložitějším modelem letošní aukce a jedněmi z nejsložitějších náramkových hodinek na světě. Strojek s ručním nátahem a rezervou chodu 48 hodin se skládá z 664 součástek. Model má celkem 16 funkcí, včetně některých mistrových nedávných vynálezů.

Konstantin Chaykin Stargazer Only Watch 2023 Pièce Unique

Ruční nátah | tourbillon, indikátor délky dne, indikátor délky noci, zvěrokruh, retrográdní ukazatel dne, indikátor azimutu východu slunce, indikátor azimutu západu slunce, ukazatel solární aktivity, měsíční fáze kontinuální, měsíční fáze osmistupňová diskrétní | ocel / ø  42 mm | vodotěsnost NA | kožený řemínek | unikátní kus | odhad 150 000 až 220 000 CHF  (cca 3,79 mil. až 5,56 mil. Kč)

 

 

 

 

 

 

 

Andrej Poliak