Francouzská značka Cartier si do Ženevy na výstavu Watches and Wonders přichystala hned několiknových modelů. Mezi novinkami nechybí ikonická řada Tank. Tu doplňují nové interpretace hodinek Baignoire, Panthère a Santos de Cartier. Třešničkou na dortu jsou elegantní Clash [Un]limited.

TANK NORMALE

Každý rok se do sběratelské kolekce Cartier Privé, která oslavuje ikonický model prostřednictvím limitovaných edic, dostanou vzácné hodinky. V Ženevě kolekce Cartier Privé odhalila svůj sedmý opus: Tank Normale.

Každý rok se do kolekce Cartier Privé, která zejména pro sběratele představuje příležitost k oslavě a objevování legendárních modelů značky Cartier.

Pro letošní rok Cartier navrhl hodinovou a minutovou verzi, která si vypůjčila proporce a fazetové safírové sklíčko z původního modelu. Hodinky, sdílející kódy původního modelu Tank, jako jsou modré ručičky, kabošon na natahovací korunce, minutová stupnice připomínající železniční pražce a tajný podpis, jsou k dispozici ve žlutém zlatě na hnědém řemínku z aligátora a v platině na černém řemínku z aligátora. Kromě toho se tento model dodává na náramku ze žlutého zlata nebo na platinovém náramku se saténovou a leštěnou povrchovou úpravou evokující ducha 70. let.

V případě verze skeleton Cartier hodinky vybavil skeletovaným strojkem doplněným o 24hodinovou komplikaci ve tvaru slunce a půlměsíce. Zatímco minutová ručička se po ciferníku otočí kolem do kola za jednu hodinu, hodinová ručička oběhne ciferník místo po 12 po 24 hodinách. Varianty ve žlutém zlatě či platině jsou limitované na 50 kusů, verze doplněná o diamanty je v limitaci 20 kusů.

TANK AMÉRICAINE

Hodinky Tank Américaine, uvedené na trh v roce 1989, se inspirovaly modelem Tank Cintrée, od něhož si vypůjčily zakřivené pouzdro.

Hodinky Tank Américaine, vybavené novým strojkem 1899 MC pro štíhlejší pouzdra, se dodávají v celozlatém a ocelovém provedení s koženým řemínkem, v růžovém zlatě s diamanty s koženým řemínkem nebo v provedení z bílého a růžového zlata s diamantovým pavé na zlatém náramku.

Jeho články, navržené speciálně pro hodinky Tank Américaine, mají leštěné fazety, které zachycují a rozptylují světlo.

SANTOS-DUMONT

Pozvednout štíhlý, nenápadný tvar ikonických hodinek Santos-Dumont: to byla výzva pro hodinářskou manufakturu Cartier, která v roce 2023 představuje nový, speciálně vyvinutý automatický skeletovaný kalibr 9629 MC. Věrné eleganci původních hodinek Santos z roku 1904, jejich odkaz žije dál.

Nejnovější model Santos-Dumont, interpretovaný v roce 2019, se zlatým nebo ocelovým pouzdrem, dekorem šroubů a korunkou s korálky a modrým kabošonem, je vybaven skeletovaným strojkem, jehož každý konstrukční detail vzdává hold slavnému letci.

NOVÉ BAIGNOIRE: OVÁL V OVÁLU

Od svého vzniku v roce 1912 se hodinky Baignoire dočkaly několika obměn. Stejně jako nekonečné možnosti, kterým Cartier dává formu, Baignoire sledují vzorec kontinuity a zároveň se pokaždé podobají pouze samy sobě. Letos se mění měřítko, mění se funkce. V novém sjednocení proporcí jsou ciferník a jeho typické římské číslice korunovány širší zlatou linií.

CLASH [UN]LIMITED

Nové šperkové hodinky Clash [Un]limited značky Cartier se vyznačují elegantním designem s mechanismem, který vyniká svou krásou a vytváří šperk, v němž se snoubí vytříbenost s výkonem.

Korálky, špičaté cvočky, hranaté cvočky s pyramidovým efektem zvané clou carrés, pohyblivost jednotlivých komponentů – signaturní kódy kolekce Clash de Cartier plynou, proplétají se, razí si cestu a zhmotňují se v podobě vzácných hodinek.

LA PANTHÈRE DE CARTIER

Ikonický panter značky Cartier se promítá i do kolekce nejnovějších šperkových hodinek. Odvážně zavírá čelisti do černého lakovaného ciferníku, jehož barva kopíruje barvu jeho slavných skvrn.

Divoký a nespoutaný, mistrovský přírůstek do repertoáru vzácných kolekcí La Panthère za svou eleganci vděčí mistrovské šperkařské expertíze domu, ruční povrchové úpravě, lakovaným a leštěným skvrnám a zasazení. Propracovanost a elegance hodinek jsou evidentní. Skulpturální hlava pantera podtrhuje jejich silný charakter. Vše je navrženo trojrozměrně: nos, tváře, oči, špičaté uši.

Tisková zpráva