Novým ambasadorem švýcarské manufaktury Jaeger-LeCoultre spadající do koncernu Richemont je hudebník Lenny Kravitz.

Jaeger-LeCoultre si amerického zpěváka a skladatele vybrala kvůli jeho originalitě, která provází celou jeho kariéru. Na svém kontě má Kravitz mimo ceny Grammy, které v letech 1999 až 2002 v kategorii nejlepšího rockového zpěváka vyhrál čtyřikrát po sobě.

Lenny Kravitz je všeobecně uznávaný pro svůj pokrokový styl, který bez námahy kombinuje vintage a moderní prvky a vytváří tak nadčasový i moderní vzhled.

Stejně jako Lenny Kravitz, i hodinky Reverso se stále znovu objevují a nikdy nevyjdou z módy. Hodinky Reverso se svým výrazným obdélníkovým pouzdrem jsou ikonou designu 20. století.

Lenny Kravitz má na zápěstí časomíry Jaeger-LeCoultre Reverso Tribute Duoface Tourbillon v růžovém zlatě

„Svým uměleckým talentem, vynalézavostí a schopností překračovat hranice žánrů Lenny ztělesňuje hodnoty a styl Jaeger-LeCoultre. Jsme rádi, že může naši značku reprezentovat,“ uvedla šéfka manufaktury Catherine Rénier.

Lenny Kravitz je nadšencem do hodinek už od dětství, kdy ho fascinovaly otcovy chronografy. Stejnou vášeň pro hodinky chová i dnes a oceňuje detailní design, umělecké zpracování a řemeslnou zručnost. Rád sbírá historické hodinky a zvláštní zálibu má v hodinkách z 60. a 70. let minulého století.

Andrej Poliak