Hublot pokračuje v rozšiřování svých obzorů ve světě sportu a přijímá Španěla Aléjandra Galána do rodiny Hublot jako nového přítele značky.

Jedinečného hráče padel tenisu, který si v posledních pěti letech získala nebývalou popularitu a výrazně se zvýšil počet klubů v Evropě. Sportovní kariéra Alejandra (Ale) Galána na World Padel Tour začala již v roce 2016 v kategorii do deseti let.

Na juniorských turnajích předčil své vrstevníky a rychle vynikl jako hráč, kterého je třeba sledovat. Ale se narodil v roce 1996 ve městě Leganés jihozápadně od Madridu a padel objevil v pouhých čtyřech letech, když sledoval hru dospělých na kurtech vedle svého domu. Už v tomto raném věku věděl, že se chce tomuto sportu věnovat, a dal do toho srdce i duši.

V žebříčku Mezinárodní padel federace je Galán první společně se svým krajanem Juanem Lebronem. Padel tenis se hraje obvykle ve dvojicích, přičemž týmy jsou od sebe odděleny sítí na hřišti o rozloze zhruba třetiny tenisového kurtu. Hrací plocha je ale částečně lemována zdmi, které mohou hráči v rámci pravidel využívat ve svůj prospěch.

Rostoucí celosvětová popularita padelu se promítla do programu Evropských her, které se po podpisu dohody mezi evropským olympijským výborem EOV a Polskem budou konat v Krakově od 9. června do 25. června 2023. Padel bude jedním ze sportů.

Andrej Poliak