ELTON hodinářská z Nového Města nad Metují představí na výstavě SEW v Praze poslední limitku PRIM letošního roku. Fanoušci české manufaktury se letos dosud mohli radovat ze sedmi limitovaných edicí.

V polovině září byla uvedena limitka PRIM Zikmund a Hanzelka LE v počtu 100 kusů. Na počátku srpna si novoměstští hodináři vyzkoušeli práci s titan damaškem a vytvořili 50kusou edici PRIM MACH DAMAŠEK.

V polovině července se dvou limitovaných referencí (každá po 30 kusech) dočkaly ženy. Na trh byly uvedeny hodinky PRIM Traktor 34 LE. V sobotu 20. května uplynulo 140 let od narození českého aviatika inženýra Jana Kašpara. Na jeho počest spatřila světlo světa limitka PRIM JAN KAŠPAR v počtu 121 kusů.

V březnu představená číslovaná edice PRIM Diplomat 2023 LE s bronzovým pouzdrem není limitována počtem, ale obdobím kdy ji bude možné koupit. V prodeji bude do konce letošního roku.

V únoru se v Novém Městě nad Metují v dílnách ELTONu urodily limitky hned dvě. První PRIM Magdalena LE hodináři věnovali svému městu a je stejně jako již zmíněný Diplomat limitována prodejem jen do konce roku. Letos jsme si mimo jiných událostí připomněli 25 výročí od zlaté medaile českých hokejistů z Nagana. Jak jinak 25kusou edicí PRIM Nagano LE.

Jen pro úplnost mezi limitované manufakturní edice nepočítáme ty zakázkové, byť nám přirostly k srdci podobně jako quartzová a mechanická limitka pro legendární fotbalový klub FK Viktoria Žižkov. Nebo u příležitosti 30 let od vzniku České republiky v březnu představená zakázková edice PRIM Orlík Hrdost.

Andrej Poliak