Mladá česká manufaktura Bohematic má ve svém portfoliu dvě modelové řady Minor a Graphic Sutnar. V pořadí třetí s názvem Aerodynamic značka představí letos v létě. Na dotaz našeho magazínu o tom informoval Janek Jaros, vedoucí marketingu Bohematic.

Skica chystané třetí modelové řady manufaktury Bohematic
Skica chystané třetí modelové řady manufaktury Bohematic

Tým tvořící či stojící okolo značky Bohematic má jedno společné. Vášeň pro design, techniku, řemeslnou zručnost a především pro staré závodní automobily. A právě ta poslední byla hybatelem celého projektu české hodinářské manufaktury. První představená řada Graphic připomněla českého designéra Ladislava Sutnara.

Čtěte: Bohematic Graphic Sutnar: oslava českého designu

Po Graphic Sutnar následovala loni v listopadu řada Minor. Ta je poctou závodníkům a českému automobilu Aero Minor Sport, který v roce 1949 vyhrál závod 24 hodin Le Mans. Zatímco řada Sutnar využívá švýcarský strojek Eterna s 65hodinovou rezervou chodu, v útrobách Minoru najdete kalibr La Joux-Perret s rezervou 55 hodin.

Čtěte: Bohematic představuje hodinky Minor

V létě se tedy chystá řada třetí – Aerodynamic. Ta bude opět věnována legendárním československým automobilům – Tatra 77, Wikov 35 Kapka nebo Zbrojovka 4. Design těchto vozů se přímo promítne do podoby hodinek. „Aerodynamic je ve stádiu výroby komponent. S našimi švýcarskými partnery upravujeme strojek,“ řekl Watch Itu Jaros a dodal „Předpokládaný termín uvedení na trh je přelom června a července.“

Andrej Poliak