Nové vydání magazínu Watch It! #43

Na novinové stánky co nevidět zamíří nové vydání našeho tištěného magazínu Watch It! Ve vydání č. 43 na vás opět čeká zajímavé a poutavé čtení.

Od roku 1949 v Novém Městě nad Metují vyrobili kolem 15 milionů mechanických hodinek značky PRIM. Klasické modely této značky patří mezi kultovní designové symboly své doby, stejně jako kabriolet Škoda Felicia z 60. let, Tatra 603 nebo motocykl Jawa 500 OHC z roku 1958, a značka sama k „rodinnému stříbru“ českého průmyslu. Hodinky značky PRIM hrdě nosí český exprezident Václav Klaus nebo olympijský medailista Josef Dostál. Redaktor Pavel Hrůza se „virtuálně“ vydal do Nového Města nad Metují, aby vám atmosféru českého hodinářství přiblížil.

V jednom článku asi není možné podrobně zmapovat všechny detaily, kterými si Breitling Chronomat od svého prvního uvedení prošel. Jan Lidmaňský v rubrice Kultovní alespoň nastínil jeho barvitou historii výrazně ovlivňující současnost. Během své existence se jako chameleon vždy dokázal přizpůsobit trendům, avšak stále dbal na své vysoké standardy – vždyť byl stvořen jako instrument pro piloty.

Zelený skeleton s fascinujícím pohledem na centrální ladičku a cívku, navíc vydávající jemný bzukot, dokázal změnit svět. Jeho zdánlivě jepičí život však nebyl tak krátký, jak se s příchodem quartzu mohlo zdát. Zůstal s námi totiž dodnes a aura, kterou vytvořil, stále přitahuje. Na jeho základech dokonce vznikl zcela nový svět hlásící se ke jménu Accutron.

Příští rok oslaví švýcarská manufaktura Girard-Perregaux své 230. narozeniny. Během této doby se stala jedním z nejznámějších jmen v oboru, nicméně léty osvědčený slogan „Watches for the few since 1791“ prozrazuje, že nikdy neprahla po komerci. Za jejími úspěchy stojí nejenom laťka vysoko nastavená panem Luigim Macalusem, ale v posledních dvou letech také pevně uchopené otěže, které třímá Patrick Pruniaux.

V období vlády Ludvíka XV. pokračovala ve Francii další etapa rozkvětu hodinářství, která započala již za jeho předchůdce Ludvíka XIV. Reprezentativní a umělecky vytříbené provedení hodinových schrán se ideálně doplňovalo s inovativním technickým provedením strojů. Zásluhu na tomto vývoji měl i Jean-André Lepaute. Od jeho narození uplynulo 300 let.

Nové vydání magazínu Watch It! č. 43. najdete již brzy na stáncích. V elektronické podobě si magazín můžete zakoupit na Floowie.com nebo na Alza.cz. Předplatné tištěného vydání koupíte pro ČR na Send.cz. Na Slovensku na ipredplatne.sk.

Dejte nám vědět, jak se vám nové vydání líbí na našem facebookovém profilu.