Švýcarská manufaktura IWC Schaffhausen na start 19. ročníku Arosa ClassicCar vyslala za volantem legendárního mercedesu 300 SL Gullwing svou ambasadorku Lauru Kraihamer.

Závod do vrchu se mezi městy Langwies a Arosa jel již podevatenácté. Během posledních několika let se tato mezinárodně uznávaná akce, která spojuje motoristický sport a akční jízdu v nádherném prostředí pohoří Bündner, stala jednou z nejznámějších akcí ve Švýcarsku.

ČTĚTE: Nadějná fotbalistka novou ambasadorkou IWC

Závodní trať, která se nachází v nadmořské výšce kolem 1800 m, nabízí divákům nefalšovanou zábavu. Na trati dlouhé 7,3 km musí jezdci projet 76 zatáček a překonat výškový rozdíl 422 m. IWC Schaffhausen je hrdým partnerem závodu Arosa ClassicCar.

IWC Racing Team se historických závodů účastní od roku 2008 s vozem Mercedes-Benz 300 SL „Gullwing“ z roku 1956. Tentokrát byla za volantem půvabná závodnice Laura Kraihamer.

Ambasadorka IWC měla na zápěstí hodinky Pilot’s Watch Chronograph 41 (Ref. IW388102) s modrým ciferníkem. Pilotky v klasickém designu přístrojů pro pilotní kabinu se pyšní pouzdrem z ušlechtilé oceli o kompaktním průměru 41 mm a jsou poháněny přesným kalibrem 69385 z produkce IWC.

„Na klikaté trati je důležitým faktorem soustředění. A je samozřejmé, že nechci být jen rychlá, ale chci jet i s grácií,“ vysvětlila po závodě viditelně spokojená Laura Kraihamer. V Arose jela za IWC Racing Team již potřetí. V roce 2022 seděla za volantem v ledovém závodě ICE ve Svatém Mořici a v roce 2021 na Setkání členů v Goodwoodu.

 

Andrej Poliak