Renomované závodiště v nizozemském Valkenswaardu Tops International Arena ponese jméno Longines Tops International Arena.

Nový název závodiště světové úrovně navazuje na dlouhodobou spolupráci mezi společností Longines a Tops International Arena, které mimo jiných závodů pravidelně hostí špičkové parkuristy v rámci seriálu Longines Global Champions Tour.

„Longines je definicí rovnováhy mezi tradicí a moderními technologickými inovacemi a toto přesvědčení skutečně odráží hodnoty a aspirace Longines Tops International Arena. Jsme rádi, že můžeme potvrdit naše silné a dlouhodobé spojení se společností Longines, která je tak zavedenou a významnou světovou značkou známou svou podporou jezdeckého sportu. Těšíme se na pokračování tohoto úspěšného partnerství po mnoho dalších let,“ komentoval uzavření partnerství Jan Tops, bývalý nizozemský elitní jezdec.

„Toto partnerství je důkazem působivého vztahu, který pomáhá vrhnout světlo na tento fascinující sport. Jsme velmi hrdí na to, jak úspěšná tato spolupráce s Janem Topsem byla, a těšíme se, čeho dalšího Longines a Longines Tops International Arena společně dosáhnou ve prospěch všech jezdců, koní a diváků,“ doplnil Matthias Breschan, generální ředitel společnosti Longines.

Jan Tops sérii Global Championships Tour založil v roce 2006. Do roku 2013 byla oficiální časomírou značka Rolex. Od sezóny 2013 převzala štafetu manufaktura Longines. Tops závodiště Longines Tops International Arena v rodném Valkenswaardu (jižně od Eindhovenu) otevřel v roce 2015. Stavba areálu trvala pouhý jeden rok.

Arenu si můžete prohlédnout v následujícím videu, kterým vás provede Topsova manželka Edwina Alexandra.

Andrej Poliak