Audi A3 Limuzína: druhá generace

Audi A3 Limuzína
Druhá generace modelu Audi A3 Limuzína

Léto se nezadržitelně blíží a s ním do showroomů českých dealerů Audi přijede druhá generace modelu Audi A3 Limuzína. Novinka přijíždí s novými motory a je kompletně síťově propojená.

Sportovně elegantní vzhled podtrhuje dominantní maska chladiče Singleframe. Novinka oproti svému předchůdci výrazně povyrostla a nabízí tak více místa. A3 Limuzína, která se na některých trzích prodává pod označením Sedan, je se svými 4,5 metru délky o čtyři centimetry delší, o dva centimetry širší (1,82 m) a o jeden centimetr vyšší (1,43 m). Díky nižší pozici předních sedadel nabízí o dva centimetry více místa nad hlavou a také větší prostor pro lokty. Objem zavazadelníku v základní konfiguraci zůstal na 425 litrech.

Audi A3 Limuzína
Audi A3 Limuzína

Interiér vozu má výrazně sportovní ráz a jeho zařízení je silně orientováno na řidiče. Novou palubní desku zdobí digitální štít Audi Virtual Cockpit a nová je i středová konzola s integrovanou posuvnou páčkou pro efektivní ovládání převodovky S tronic. Budete-li mít zájem, můžete své Audi vybavit i MMI navigací plus s MMI touch, na jejímž 10,1″ displeji budete moci ovládat palubní funkce dotykem prstu. Pro ještě sportovnější dojem z vozu je tu paket S line se sportovními sedadly a řadou designových prvků.

Audi A3 Limuzína
Audi A3 Limuzína

Pod kapotou mohou být hned po uvedení do prodeje tři pohonné jednotky – dva benzinové motory TFSI a jeden naftový agregát TDI. Jedenapůllitrový motor 35 TFSI s přímým vstřikováním paliva má výkon 110 kW (150 k) a je k dispozici buď s novou šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou. Vedle technologie válce na vyžádání (Cylinder on demand – COD) je nová generace Audi A3 Limuzína vybavena mild-hybridním 48voltovým systémem. Dvoulitrový diesel disponuje výkonem 110 kW (150 k) a spolupracuje se sedmistuňovou převodovkou S tronic.