Baselworld 2021 zrušen

Baselworld
Baselworld

Letošní Baselworld byl kvůli koronavirové pandemii přesunut na rok 2021. Po vzpouře osmi předních švýcarských hodinářských značek představitelé pořádající MCH Group oznámili zrušení lednového 102. ročníku Baselworldu.

Baselworld 2021 se měl konat v termínu 28. ledna až 2. února. Temná mračna se nad veletrhem začala stahovat v polovině dubna, kdy značky jako Rolex, Patek Philippe, Tudor, Chanel a Chopard oznámily, že se prestižní hodinářské show nezúčastní s tím, že v lednovém termínu uvedou svou vlastní výstavu. Na ní mají spolupracovat s veletrhem Watches & Wonders.

„Baselworld v roce 2017 oslavil 100. výročí. Poprvé se konal v roce 1917 jakou součást veletrhu Basel Mustermesse. V roce 1984 se show osamostatnila a od roku 2013 nesla jméno Baselworld.“

„Skupina MCH Group se rozhodla nepořádat Baselworld 2021,“ uvedla společnost v tiskovém prohlášení. „Společně s vystavovateli a návštěvníky intenzivně pracujeme na možnostech pro novou platformu. O možných formátech rozhodneme v průběhu léta a poté informace o novém konceptu a termínech poskytneme veřejnosti,“ uvedl generální ředitel Baselworldu Michel Loris-Melikoff.