Do Porsche muzea ve Stuttgartu zdarma on-line

Porsche Museum ve Stuttgartu
Porsche Museum ve Stuttgartu

Na pondělí 18. května připadá 43. ročník Mezinárodního dne muzeí a galerií. Automobilka Porsche své museum ve Stuttgartu zpřístupní on-line na Instagramu zdarma již v neděli 17. května.

Mezinárodní den muzeí a galerií se každoročně koná 18. května od roku 1977. Vyhlašuje ho Mezinárodní rada muzeí ICOM (International Council of Museums). Letošním mottem 43. ročníku je Muzea pro rovnost: rozmanitost a začlenění. Přiznivci značky Porsche budou mít již v neděli 17. května jedinečnou příležitost navštívit muzeum automobilky ve Stuttgartu on-line na Instagramu @porsche.museum.

Porsche Museum ve Stuttgartu se po koronavirové krizi znovu otevřelo návštěvníkům v úterý 12. května 2020
Porsche Museum ve Stuttgartu se po koronavirové krizi znovu otevřelo návštěvníkům v úterý 12. května 2020

V neděli on-line návštěvníky z celého světa provedou výstavou dva průvodci po jedné hodině v němčině a angličtině. Expozice v současné době zahrnuje více než 80 aut na 5600 metrech čtverečních. Průvodci návštěvníkům představí speciální exponáty a nabídnou nahlédnutí do historie společnosti. Pvní prohlídka na Instagramu v němčině začíná v 18:30 hodin. Druhá v angličtině v 00:00 (CEST). Časy byly záměrně stanoveny mimo pravidelné otevírací doby – v duchu hesla „Muzeum pro všechny“.

Prohlídky budou zaznamenány také v následujících jazycích: v čínštině, francouzštině, italštině, japonštině, chorvatštině, rumunštině, španělštině, portugalštině a turečtině a od neděle budou k dispozici v televizi Porsche News. „Chtěli bychom tímto poděkovat našim fanouškům z celého světa a přivést do jejich domovů atmosféru z Porsche muzea,“ uvedl Achim Stejskal, šéf oddělení Heritage a Porsche Museum.


Mezinárodní rada muzeí ICOM (International Council of Museums) je mezinárodní profesní nevládní organizace se statutem konzultanta UNESCO. Byla založena roku 1946 z iniciativy Chaucey J. Hamlina (USA) a Georgess Sallese (Francie). Český výbor ICOM vznikl v roce 1994 jako nástupnická organizace Československého výboru ICOM, který byl v roce 1946 jedním ze 14ti zakládajících členů Mezinárodní rady muzeí ICOM.