Nejnovější limitovaná edice z dílny německé MeisterSinger skládá poklonu americkému státníkovi.

Málokdo ví, že se Benjamin Franklin zajímal o horologii. V roce 1770 dokonce přišel s vlastním nápadem na „nejoriginálnější hodinky“ – idea byla co nejvíce zjednodušit mechanismus hodinek, aby byly levnější a dostupnější veřejnosti. Vlastní návrh mechanismu, který představil anglickému hodináři Jamesi Fergusonovi, měl obsahovat tři kola, dvě závaží a jedno kyvadlo. Proč si svůj nápad nenechal Franklin tehdy patentovat, nikdo neví – Ferguson ho naštěstí zrealizoval a inspirovaní stejným návrhem ho letos realizují i MeisterSinger.

Benjamin Franklin clock

Zjednodušený ciferník je rozdělen na čtyři části, z nich každá představuje tři hodiny. Hodiny a minuty ukazuje jediná ručička, znázorněna na nákresu výše.

MeisterSinger Benjamin Franklin Watch

Pokud chcete v hodinkách „číst“, potřebujete mít přibližný pojem o tom, kolik hodin je. Na obrázku výše vidíme, že ručička přesáhla první kvadrant, který představuje 12, 4 nebo 8 hodin. Ukazuje 33 minut, což tedy znamená, že je buď 12:33, 4:33 nebo 8:33. Jakožto spolehlivý zdroj informace o času, hodinky, pokud opravdu netušíte, neposlouží. Díky svému vzhledu a původu však stojí za povšimnutí a minimálně vám zajistí dobrý podnět k započetí konverzace s dámou sedící u vedlejšího stolu.

MeisterSinger USA Benjamin Franklin Limited Edition

manuální nátah Unitas 6498-1| ø 43 mm | rezerva chodu 46 hodin | limitovaná edice 50 ks | cca 110 000,-