Designéři ELTON hodinářská se popasovali s výzvou vytvořit limitovanou edici hodinek PRIM MASARYK k 170. výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.

Tomáš Garrigue Masaryk (TGM) se narodil 7. března 1850 v Hodoníně. Prezident Osvoboditel, který byl ve funkci od 14. listopadu 1918 do 14. prosince 1935, patří k nejvýraznějším československým politikům 20. století. Není proto divu, že si ELTON hodinářská výročí jeho narození připomněla speciální edicí PRIM MASARYK limitovanou 100 kusy.

PRIM MASARYK L.E.
PRIM MASARYK L.E.

Na první pohled upoutá jediná ručka. Která tak podtrhuje minimalistický design číselníku. Ručka, ručně žíhaná do modra, se otočí kolem číselníku klasicky za 12 hodin, kroužek na jejím kratším konci ukazuje celé hodiny. Delší konec ručky upřesňuje čas na vnější stupnici, kde je vždy hodina rozdělena v pětiminutových intervalech mezi dvěma zvýrazněnými indexy.

PRIM MASARYK L.E.
PRIM MASARYK L.E.

Lehké pouzdro z leštěné oceli o průměru 40 mm je dílem Studia Olgoj Chorchoj. Hodinky jsou osazeny manufakturním strojkem PRIM kalibr 93 s ručním nátahem. Zadní dýnko zdobí piktogram Novoměstských oblouků, který zdůrazňuje původ hodinek a použití in-house strojku, dále pak Velký státní znak ČSR, jenž se používal v době tzv. První republiky (1918–1938).

PRIM MASARYK L.E.
PRIM MASARYK L.E.

Hodinky doplňuje černý řemínek z hovězí kůže s prošíváním v barvě československé trikolory.

(Tisková zpráva)