Skupina Swatch Group v polovině dubna na svých stránkách informovala o skonu paní Marianne Hayek, manželky zakladatele skupiny Nicolase G. Hayeka.

„Všichni ve Swatch Group nosíme v srdci plamen, který zapálila. Marianne Hayeková rozzářila den svým zářivým úsměvem, vřelou a diskrétní přítomností, krásnou duší, velkorysostí, laskavostí, živým a laskavým duchem a jemným smyslem pro humor,“ píše se v oficiálním oznámení.

Pohřeb se konal v rodinném kruhu. „Zaměstnanci Swatch Group vyjadřují hlubokou soustrast rodině, dceři Nayle Hayek, prezidentce skupiny, synovi Nicku Hayekovi, generálnímu řediteli Swatch Group, a vnukovi Marcu Hayekovi, generálnímu řediteli a prezidentovi společnosti Blancpain. V této chvíli smutku a zamyšlení jsme v nejupřímnějších myšlenkách s rodinou. V našich srdcích zůstanou navždy zachovány vzpomínky.“

Marianne Hayek se narodila v roce 1930 ve Švýcarsku. Byla dcerou průmyslníka Eduarda Mezgera. V roce 1950 se v libanonském Bejrútu seznámila s Nicolasem G. Hayekem (1928-2010). Tehdy pracovala jako au-pair. V roce 1951 se vzali a přestěhovali se do Švýcarska. Narodily se jim dvě děti, Nayla a G. Nicolas „Nick“ Jr.

Andrej Poliak