V sobotu 12. prosince bude aukční síň Phillips ve spolupráci s Bacs & Russo dražit ikonické hodinky legendy stříbrného plátna – Paula Newmana.

Rolex “Big Red” Daytona Ref. 6263 (c) Phillips
Rolex “Big Red” Daytona Ref. 6263 (c) Phillips

Podle odhadů by hodinky “Big Red” Rolex Cosmograph Daytona ref. 6263 mohly v akci překročit částku 1 milion dolarů. Newman hodinky dostal v roce 1983 od své ženy Joanne Woodword k 25. výročí svatby. Newman byl nadšeným fanouškem automobilových závodů. Sám také závodil. To ale nebylo pochuti jeho ženě, která se s každým závodem o svého muže strachovala. Na dýnku hodinek je proto vyrytý nápis: Drive slowly Joanne – Jezdi pomalu.

„Hodinky nosil skoro každý den než je dal mě (2008). Je s nimi vyfocen při řadě přiležitosti. Byly pro mě cenným pokladem po téměř 13 let. Pro mě jsou ztělesněním matčiny tolerance k jeho závodění a odráží jejich nekonečnou lásku, která vydržela dalších 25 let než zemřel,“ řekla Newmanova dcera Clea Newman Soderlund.

Pro Phillips to nejsou první hodinky spojené s Newmanem. V roce 2017 byly v aukci prodány Rolexy Daytona ref. 6239 za rekordní čásku 17,8 milionu dolarů. Byly to první Daytony, které Newman dostal od své ženy v roce 1968. Na dýnku s rytinou: Drive Carefully Me – Jezdi opatrně. Newman hodinky v roce 1984 daroval Jamesovi Coxovi, tehdejšímu partnerovi jeho dcery Nelly. Po rekordní aukci dostaly hodinky nové jméno: Woodward-Newman Daytona.

Paul Newman

Filmová legenda. Divákům, především ženám, uhranul pronikavýma modrýma očima. Paul Leonard Newman se narodil 26. ledna 1925 v Ohiu. Desetkrát byl nominován na Oscara. Nejcenější sošku filmového průmyslu získal v roce 1987 za roli Eddieho Felsona ve filmu Barva peněz. Newman získal dalších 38 filmových cen včetně šesti Zlatých glóbů a jednoho Stříbrného medvěda z Berlinale. Od roku 1949 hrál v televizi. Na filmovém plátně debutoval ve snímku The Silver Chalice (1954). Za roli Basila získal v roce 1957 nováčkovský Zlatý glóbus. Zemřel 26. září 2008 v Connecticutu.