Švédská automobilka Volvo, většinově vlastněná čínským koncernem Geely, otevřela nové designové studio v Šanghaji. Po švédském Göteborgu a kalifornském Camarillu je to třetí Volvo Car Design Studio.

Šanghajské studio si klade za cíl být jedním z nejkomplexnějších designových studií globálních automobilových značek v Asii. Kopíruje designovou centrálu v Göteborgu a disponuje vším potřebným pro celý designový proces – od konceptu až po výrobu.

Studio o rozloze 5500 metrů čtverečních, optimalizované pro spolupráci, poskytuje špičkový prostor pro více než 100 designérů a kreativních inženýrů. Šanghajský tým funguje od roku 2010.

Interiér studia je čistý a světlý s mnoha promyšlenými designovými detaily a pečlivě vybranými materiály splňujícími vysoké standardy společnosti Volvo Cars. V centru všeho dění se nachází velkolepá výstavní hala o rozloze 1000 metrů čtverečních, která je vybavena optimálním osvětlením a disponuje venkovní vyhlídkovou zahradou.

Jedním z prvních designových projektů, které tým vedl, je Volvo EX90 Excellence. Tato limitovaná edice a vrcholná varianta plně elektrické vlajkové lodi SUV Volvo EX90, která byla odhalena minulý měsíc v Šanghaji.

Andrej Poliak