Zemřel hodinář René Besson

Svět horologie přišel o jednoho z nejnadanějších hodinářů. Ve věku 87 let v Ženevě 3. května zemřel René Besson. Informoval o tom server ARC INFO. Pohřben byl 7. května. O jeho skonu referoval spisovatel Jean-Bernard Vuillème, který nadanému hodináři věnoval vzpomínku také na serveru Le Temps.

Vuillème Bessona označuje za jednu z klíčových postav světového hodinářství, který se svým umem podílel na restartu švýcarského hodinářského průmyslu po krizi v 70. letech minulého století.

Legendární Delirium měly tloušťku pouhých 1,98 mm
Legendární Delirium měly tloušťku pouhých 1,98 mm

Od roku 1971 do roku 1979 pracoval jako projektový manažer v Ebauches SA. Od roku 1979 měl na starosti speciální projekty v ETA. V roce 1978 vedl tým inženýrů, který v boji o nejtenčí hodinky porazil japonské hodináře. Legendární Delirium měly tloušťku pouhých 1,98 mm.

Besson od roku 1985 do roku 1998 působil jako technický ředitel Rolexu. Během svého života Besson vyvinul dvacet integrovaných obvodů a na svém kontě má více než padesát patentů. „Obzvláště pyšný byl na kompaktní chronograf Daytona 4130, který do dějin vešel svou přesností a robustností,“ napsal Vuillème.